Paslanmaz Üretim

Mesut Paslanmaz üretim kapasitesini arttırmaya devam ediyor.

Paslanmaz Üretim

Mesut Paslanmaz Üretimi Arttırmaya Devam Ediyor

Yakın geçmişte paslanmaz dirsek imalatına başlayan Mesut paslanmaz, Esenyurt mevkiindeki yeni yerine taşındıktan sonra üretim kapasitesini arttırmaya başladı.

Paslanmaz dirseğin yanı sıra, paslanmaz çekme dirsek, paslanmaz kep, paslanmaz yaka, paslanmaz redüksiyon, paslanmaz çekme redüksiyon, paslanmaz boru, paslanmaz profil, paslanmaz oval boru, paslanmaz kedigözü, paslanmaz D boru, paslanmaz polisajlı boru ve paslanmaz satine boru üretimine aralıksız devam ediyor.

İmalat çeşitlerini arttırmayı planlayan Mesut Paslanmaz bu nedenle yeni yatırımlar yapacağını bize bildirdi.

Aynı zamanda bu yatırımlarla birlikte ithalat kapasitesi ve stok kapasitesini de artacağını söyleyen Mesut Paslanmaz Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış Ticaret Müdürü Ertuğrul Bey, yakın zamanda daha iyi haberler vermeyi planladıklarını söyledi.

Mesut Paslanmaz 42 yılı aşan Mesut Özarpacı tecrübesiyle 20 yılı aşkın bir süredir siz sayın müşterilerimize en iyi koşullarda hizmet vermek anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Rekabetin hayli yüksek seviyede olduğu günümüz koşullarında, en iyi referansın koşulsuz müşteri memnuniyeti ve kaliteden ödün vermemek olduğunu düşünmekteyiz. Gerek ürün temininde gerekse hizmet üretmekte devamlı yenilenmeyi ve sürekliliği hedef koyan kuruluşumuz, Merkez Ofis Zeytinburnu, şube İkitelli ve depo Hadımköy olmak üzere 3 farklı adresle sizlere daha yakın olmanın kıvancını taşımaktadır. Sizlerle daha da iyi hizmet anlayışımız, güçlenerek sürecektir.

 

Saygılarımızla,

Mesut Paslanmaz Çelik Mamülleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

 

En kaliteli malzemeleri en uygun fiyatlara sahip olmak için, kaliteden ödün vermemek için ve daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Facebook     Instagram     LinkedIn     WhatsApp

Haber Linki :     1     2

Paslanmaz Parlak Boru - Polisajlı Boru

Paslanmaz Dikişli Boru Paslanmaz Çekme Boru Arasındaki Farklar

Paslanmaz Dikişli Boru ve Paslanmaz Çekme Boru. Hangisini seçmeliyiz? Kaynaklı veya dikişsiz boruları seçmenin avantajları ve dezavantajları vardır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Paslanmaz Boru

Her türlü paslanmaz boru ihtiyacınız için buradayız.

Paslanmaz Çekme Boru

Tanım gereği dikişsiz borular,  daha fazla mukavemet, üstün korozyon direnci ve kaynaklı borulardan daha yüksek basınca dayanma yeteneği sağlayan tamamen homojen borulardır. Bu, onları zorlu ortamlardaki kritik uygulamalarda daha uygun hale getirir, ancak bunun bir bedeli vardır.

Faydaları

• Daha güçlü
• Üstün korozyon direnci
• Daha yüksek basınç direnci

Uygulama alanları

• Petrol ve gaz kontrol hatları
• Kimyasal enjeksiyon hatları
• Deniz emniyet valflerinin altı
• Kimyasal işleme tesisi buhar ve ısı izleme demetleri
• Sıvı ve gaz transferi

Paslanmaz Dikişli Boru

Kaynaklı borular oluşturmada daha basit üretim süreci nedeniyle kaynaklı borular genellikle dikişsiz borulardan daha ucuzdur. Aynı zamanda dikişsiz borular gibi uzun üretim süresi yoktur.

Faydaları

• Uygun maliyetli
• Kolaylıkla temin edilebilir
• Hızlı teslimat süreleri

 

Uygulama Alanları

• Mimari uygulamalar
• Hipodermik iğneler
• Otomotiv endüstrisi
• Yiyecek ve içecek endüstrisi
• Denizcilik endüstrisi
• İlaç endüstrisi

Kaynaklı mı Dikişsiz mi ?

Dikişsiz ve kaynaklı boruların maliyetleri de mukavemet ve dayanıklılık gibi özelliklerle ilgilidir. Kaynaklı boruların daha kolay üretim süreci, daha ucuza daha ince et kalınlıklarına sahip daha büyük çaplı borular üretebilir. Bu tür özelliklerin dikişsiz borularda üretilmesi daha zordur. Öte yandan, dikişsiz borular ile kalın et kalınlıkları daha kolay elde edilebilir. Yüksek basınç gerektiren ve buna dayanabilen veya aşırı ortamlarda performans gösterebilen kalın et kalınlıklı boru uygulamaları için genellikle dikişsiz borular tercih edilir.
________________________________________
Otomotiv ve havacılıktan tıbbi ve denizciliğe kadar çeşitli endüstrilerdeki yapısal uygulamalar için paslanmaz çelik boruları mükemmel bir seçim haline getirmek için bir dizi faktör bir araya geliyor. Referans noktası olarak, uygulamanız için hangi borunun en iyisi olduğundan hala emin değilseniz, bize danışabilirsiniz.

Facebook     Instagram     LinkedIn

Paslanmaz Profil - Paslanmaz Kare Profil

Paslanmaz Profil Üretimi

Paslanmaz Profil Üretimi. Paslanmaz Profil için çeşitli üretim yöntemleri ve yüzeyler sunulmaktadır. Paslanmaz profiller kare, dikdörtgen, kanallı vb gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu nedenle, diğer demirli metallere benzer şekilde standart sıcak ve soğuk haddeleme kullanarak özel şekiller ve profiller üretilebilir. Lazer füzyonu ve hibrit profil yapımı gibi en son teknolojiler de kullanılmaktadır. Ayrıca çeşitli kaliteler ve alaşımlar ve ölçüler sunulmaktadır.

Paslanmaz Profil Üretimi

Paslanmaz Profil Üretimi

Paslanmaz Profil Üretimi Sıcak Haddeleme Yöntemi

Sıcak haddelenmiş paslanmaz ve alaşımlar, yaklaşık 2012 Fahrenheit derece sıcaklıkta sürekli bir haddeleme işleminde oluşturularak üretilmektedir. Bu, büyük boyut çelik üretim endüstrisinde çok ekonomik bir teknolojidir. Genel bina ve yapı bileşenlerine uygun paslanmaz çelik profiller ile sonuçlanır. Bu işlem ile paslanmaz çelik kirişler, kolonlar, kanallar, paslanmaz çelik köşebentler ve düz çubuk bölümleri gibi özel şekiller üretebiliriz.

Paslanmaz Profillerin Soğuk Haddelenmesi ve Soğuk Çekilmesi

Soğuk haddelenmiş paslanmaz profiller, ortam sıcaklığında sürekli bir haddeleme işlemi kullanılarak paslanmaz borudan oluşturularak üretilir. Bu, daha küçük profiller üretmek için son derece verimli bir yöntemdir. Soğuk işlem, güçlü, dayanıklı ve sünek parçalar üzerinde mükemmel bir yüzey kalitesi sunmamızı sağlar.

Soğuk çekme işlemi, paslanmaz boruların türk kafası denilen kalıplardan geçmesiyle paslanmaz profile dönüştürülmesi olarak açıklanabilir. Belirli ölçüde paslanmaz profil üretmek için gereken ölçüde paslanmaz boru makinaya bağlanır. Daha sonra türk kafası denilen kalıplardan geçerek paslanmaz profil şeline gelmeye başlar. Soğuk çekilmiş paslanmaz profiller, müşterilerimizin ihtiyacına göre üretilebilir. Yüzeyleri temiz ve toleransları iyidir. Bunun sayeinde herhangi bir işlem yapılmak istendiğinde daha az uğraş verdirir.

Lazer Sigortalı Özel Profiller

Lazer füzyon işlemi yeni ve verimlidir. Bu yöntem aynı zamanda son derece çok yönlü olma ve neredeyse sınırsız tasarım seçenekleri ve yetenekleri sunma avantajına sahiptir. Lazer füzyon üretim yöntemi, lazerle kaynaşmış profiller oluşturmak için ayrı bileşenleri hassas bir şekilde birbirine kaynak yapar. Bunlar arasında açılar, kirişler, paslanmaz çelik kanallar, içi boş şekiller ve çeşitli özel profiller bulunur. Bitmiş kenarlarda keskin çizgiler vardır. Kaynaklar yekpare ve çok temizdir. Ek olarak, lazer en son teknolojiyi kullanır. Lazerle kaynaşmış özel profillerde elde edilen yüzeyler tipik olarak diğer üretim yöntemlerinden daha iyi bir kaliteye sahiptir.

Her türlü paslanmaz profil ve daha nice paslanmaz ihtiyaçlarınız için bize ulaşın.

Mesut Paslanmaz

Güven Verir

 

                      Mesut Paslanmaz

                    

          www.mesutpaslanmaz.com.tr

Instagram     Facebook     LinkedIn

Mesut Paslanmaz CPO’su Tutku Özarpacı ile Paslanmaz Geleceği hakkında konuştuk;

Röportajın haber linki en altta bulunmaktadır.

 

Mesut Paslanmaz olarak paslanmaz geleceği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir;

Tutku Özarpacı: Aslında olay sadece paslanmaz geleceği değil, dünyamızın geleceği. Sürdürülebilir bir dünya.

Sürdürülebilirliği ingilizcede 3 p ile tanımlıyoruz. People, Planet, Profit. Yani İnsanlar, Gezegenimiz ve Kâr. Sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için kullanılan materyaller, özellikle de çelikler, bu konuda çok önemli bir rol üstlenmekte. Bunun nedeni ise, doğaya verilen zarar, sağlık konusundaki riskler ve hurda veya atılmış metallerin kolaylıkla doğada çözünmemesi ile gezegenimiz için çok ciddi bir risk oluşturması.

Eğer sürdürülebilir bir gelecek ve temiz yarınlar istiyorsak, bugünden temiz, dayanıklı ve geri dönüştürülebilir metalleri kullanmamız gerekiyor.

Şu anda bildiğiniz gibi dünyada sürdürülebilirliğe büyük bir önem verilmekte ve ona göre malzeme seçimi yapılmakta. İşte tam da burada paslanmaz çelik devreye giriyor çünkü sürdürülebilirliği ve dayanıklılığı ile paslanmaz çelik şuanın ve geleceğin doğru seçimi.

Paslanmaz çelik çeşitli endüstrilerde birçok uygulama için uzun süredir kullanılmakta ve %100 geri dönüştürülebilir olduğu da görülmektedir. Bu nedenle sürdürülebilir bir gezegen için en doğru malzemelerden biri olduğu kanıtlanmıştır.

Paslanmaz çelik malzemeler sadece çevre dostu çözümlerin uygulanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genele bakıldığında uygun maliyetli, çok uzun süreli dayanıklı ve estetik bir çözüm sunar.

Uygun maliyetli dediniz peki paslanmaz çeliğin ekonomik açıdan artıları nelerdir? ;

Paslanmaz çelik sanılanın aksine aslında mükemmel bir ekonomik seçimdir. Öncelikle oldukça uzun ömürlüdür. Bir uygulama için doğru kalitede doğru malzeme seçilirse proje ömrü ne kadar uzun sürerse sürsün o kadar uzun süre dayanır ve kalır. Ömrü boyunca da sizi bakım masrafı, temizlik masrafı, boyama masrafı, denetim masrafı ve üretimde kesinti zamanı masrafı gibi masraflardan kurtarır. Yüksek direnç, korozyon dayanıklılığı ve dayanıklılık özelliklerinden dolayı en kötü koşullara bile dayanabilir ve orijinal halini koruyabilir.

Aynı zamanda yüksek geri dönüştürülebilirliği yüzünden proje sonuna gelindiğinde geri dönüştürülebilir ve oradan da bir fayda sağlanabilir.

Geri dönüşüme oldukça atıfta bulunuyorsunuz. Peki, paslanmaz çelik ne kadar geri dönüştürülebilir? ;

Paslanmaz çelikler bozunmaya uğramazlar ve %100 geri dönüştürülebilirler. Bu yüzden daha fazla üretmek için eski paslanmaz malzemeler geri dönüştürülebilir ve bu işlem sayesinde süresiz olarak yeniden oluşturulabilir.

Paslanmaz çelik, diğer hammaddelerin yanı sıra içerisinde nikel, demir, krom ve molibden bulundurur. Bu saydığımız metallere talep oldukça yüksek olduğundan paslanmaz çelik yüksek yakalama oranına sahiptir. Şu anda paslanmaz çeliğe olan talep artmakta ve bu eğilim bize paslanmaz çeliğin gelecekte de geri dönüştürülmeye devam edeceğini gösteriyor.

Paslanmaz çelik oldukça dayanıklı demiştiniz, bunu biraz açar mısınız?

Paslanmaz çelikler içerdikleri krom, nikel ve daha birçok element nedeniyle muhteşem mekanik ve korozyon dayanıklılığı özelliklerine sahiptir. Paslanmaz çelik birçok endüstride sayısız uygulama için biçilmiş kaftandır. Isıl ve korozyon direnci doğru kalite ve malzeme seçildiğinde oldukça yüksektir. Çünkü paslanmaz çelik, düşük bakım maliyeti, oldukça uzun ömre ve kullanımı sona erdiğinde yüksek yeniden yakalama oranına sahiptir.

Birçok şirket paslanmazı dayanıklılığı ve uzun ömrü, kolay geri dönüşümü ve estetiği için tercih etmektedir.

Paslanmaz Çeliğin İnsan Sağlığı üzerinde bir etkisi var mıdır?

Paslanmaz çelik temiz ve hijyeniktir, kolay temizlenir ve kolayca bakteri üretmez. Bu nedenle gıda, sıhhi ve ilaç sanayi gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Paslanmazda kromun varlığı sayesinde çeliğin aşınmasını önleyen pasif bir tabaka oluşur.

Ayrıca biraz önce bahsettiğim gibi uygulama için doğru olan paslanmaz çelik kalitesi seçildikten sonra paslanmaz çelik, uzun ömürlü, %100 geri dönüşürülebilirliği ile çevrede kalmayan, insan veya hayvanlar için herhangi bir zarar oluşturmayan çevre dostu bir tercih haline gelmektedir.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

Çevre bilincinin başlamasıyla birlikte insanlar, hükümetler, ticari kuruluşlar, topluluklar ve endüstriler, sürdürülebilir bir geleceğe sahip olmak için karbon ayak izlerini azaltma ihtiyacını fark ettiler (örn. Apple, yeni telefonlarında paslanmaz çelik tercih etmektedir). Doğayı felç edebilecek karbon emisyonlarına katkıda bulunmak istemedikleri için artık malzeme seçimleri konusunda her zamankinden daha bilinçliler. Ürünlerinin çevre dostu olmasını, insanlara ve doğaya zarar vermemesini sağlamak için daha iyi yollar aramaya çalışıyor ve bu yönde yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Bu artan farkındalık, paslanmaz çeliği son zamanların tercih edilen malzemesi haline getirdi.

Mesut Paslanmaz olarak paslanmaz çeliğin yeşil bir ürün olarak görülmesi yüzünden bu malzemeye olan talebin gitgide artacağına dair hiçbir şüphemiz yoktur.

“Yarınlara daha umutla bakabilmek ve çocuklarımıza daha temiz bir gelecek bırakabilmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.”

Saygılarımla,

Tutku Özarpacı

CPO

Mesut Paslanmaz

Güven Verir

 

                      Mesut Paslanmaz

                    

          www.mesutpaslanmaz.com.tr

 

Ayrıca paslanmaz çelik faydaları hakkındaki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz ( https://www.mesutpaslanmaz.com.tr/paslanmaz-celik-faydalari/ )

LinkedIn

Instagram

Facebook

Haber Linki : 1

Mesut Paslanmaz Üretim ve Yatırıma Devam Ediyor

20 yılı aşkın süredir paslanmaz çelik sektöründe adını duyuran Mesut Paslanmaz 1000 m2’lik yeni şubesiyle üretime ve yatırımlara hız verdi.

40 yılı aşkın sürelik tecrübesiyle paslanmaz sektörünün güvenilir ismi olan Mesut Özarpacı’nın amacı her zaman müşteri memnuniyeti ve müşterilerine en kaliteli ürünleri güvenilir bir şekilde sunmak olmuştur. Bu doğrultuda ortağı olduğu eski firmasından ayrılan Mesut Bey, Mesut Paslanmaz’ı hayata geçirdi ve amacı doğrultusunda emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Paslanmaz çelik fittings, boru ve profil imalatına dirsek ve çekme dirsek imalatı da ekleyerek üretim gamını arttıran firmamız ayrıca piyasada aranılan paslanmaz boru, profil, dolu malzemeler, küpeşte aksesuarları, flanş, vana, dirsek, fittings  vb. normlarının yanı sıra az talep edilen veya bulunmayan bir çok malzeme ve ölçülerini de ürün gamında bulundurmaktadır.

Mesut Paslanmaz Çelik yeni yatırımı

Yeni Hadımköy Depomuz

Portföyünde her ölçüde paslanmaz çelik ürünleri bulunduran firmamız bunların yanı sıra oval, kedi gözü ve d profil ve bunların haricinde bir çok özel üretim çeşitlerini de stoklarında bulundurmaktadır.

Bu doğrultuda Mesut Paslanmaz ailesi hem daha iyi hizmet verebilmek hem de üretim hattını hızlandırmak ve büyütmek amacıyla yeni bir yatırımda bulunarak Hadımköy şubesini hayata geçirdik. Firma sahibi Mesut Bey ülkemizin ve dünyanın girdiği bu zorlu dönemlerde bile ülkemiz adına ellerinden geldiği kadarıyla yatırım ve üretimin devam edeceğini bildirdi.

Paslanmaz avm’si haline gelen firmamızda her tür ve ölçüde paslanmaz malzemeleri bulabilirsiniz.  Güler yüzlü hizmet ve ikramlarımızla karşılamak için sizleri Zeytinburnu ya da İkitelli satış ofislerimize bekleriz.

 

Mesut Paslanmaz Çelik Mamülleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Mesut Özarpacı

LinkedIn

Instagram

Facebook

Haber Linki : 1 , 2

Paslanmaz Çelik Faydaları

Bu makalemizde paslanmaz çelik bir çok açıdan neden faydalı bir ürün olduğunu inceleyeceğiz.

1-Paslanmaz ürünleri Estetiktir.

Paslanmaz çelik mattan parlağa kadar, fırçalanmış ve oyulmuş da dâhil olmak üzere çok çeşitli yüzeylere sahip olabilir. Kabartılabilir veya renklendirilebilirler. Böylece paslanmaz benzersiz bir estetik malzeme haline gelir. Genellikle mimarlar tarafından zarif tasarımlar için, iç tasarım için ve hem dayanıklı hem güzel gözüken mobilyalar oluşturmak için de kullanılır.

2- Paslanmazı Özel Kılan Mekanik özellikler

Paslanmaz çelik, diğer materyallerle karşılaştırıldığında, oda sıcaklıklarında güçlü mekanik özelliklere sahiptir, sonuçta paslanmaz çelikte adı üzerinde bir çeliktir. Özellikle süneklik, elastikiyet ve sertliği birleştirerek ağır metal şekillendirmesinde (bükme vb.) kullanılmasını sağlarken, ağır aşınmaya karşı (sürtünme vb.) direnç de sağlar. Ayrıca, hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda iyi mekanik davranışlar sunar.

3- Paslanmazın Isıl Direnci

Paslanmaz çelik, yapısal uygulamalarda kullanıldığında, kritik sıcaklığı 800 ° C’nin üzerinde olan tüm metalik malzemel arasında en iyi ısı direncine sahip olandır (kalitesine göre değişklik gösterebilir). Paslanmaz çelik, zehirli duman emisyonu olmadan yangına dayanıklılık özelliğine sahip olan malzemeler için verilen A2s1d0 derecesini almıştır.

4- Paslanmazın Korozyon Direnci

Minimum % 10,5 krom içeriği ile paslanmaz çelik, havadaki krom ve nem karışımı yoluyla yüzeyde doğal olarak oluşan pasif bir krom oksit tabakası ile sürekli olarak korunur. Bu özellik paslanmaz çeliklere korozyon direncini verir. (Korozyon hakkında daha fazla bilgi için Paslanmaz çelik ve Korozyon yazımıza bakabilirsiniz.)

5- Paslanmaz Çelik Temizlenebilirlik ve Hijyen

Paslanmaz parçaların temizlenmesi oldukça kolaydır, normal temizlik ürünleri (deterjanlar, sabun tozları) gayet yeterlidir ve yüzeye zarar vermezler, lakin yüzey üzerinde uzun süreler kalmaması gereklidir.

Paslanmaz çelik, sık ve etkili yıkama gerektiren dekorasyon (korkuluk vb.) ve mutfak aletleri gibi (tencere, tava vb.) alanlardaki gereksinimleri tam olarak karşılar.

Ayrıca paslanmaz çeliğin hijyenik özellikleri sayesinde gıda veya hijyen sektöründe kullanılmaya en uygun malzemelerden biridir. Özellikle iç yüzeyi parlatılmış paslanmaz borular sıvı ürünlerin kolaylıkla ve hijyenik bir şekilde aktarılmasını sağlar.

6- Paslanmazın Geri Dönüşümü

Paslanmaz çelik belkide çelikler arasında en mükemmel “yeşil malzeme”dir ve sonsuz miktarda geri dönüşüme izin verir. İnşaat sektöründe reel geri kazanım oranı % 100’e yakındır. Su gibi elementlerle temas ettiğinde nötr ve etkisizdir ve sızma yapıp başka bileşimlerin bozulmasına sebep olmaz.

Bu nitelikler paslanmaz çeliği, çatılar, cepheler, yağmur suyu geri kazanım sistemleri ve evsel su boruları gibi olumsuz hava koşullarına maruz kalan bina uygulamalarına en uygun hale getirir. Paslanmaz çeliğin ömrü, sürdürülebilir yapı gereksinimlerini karşılar ve etkili seçim, kurulum ve düşük bakım ile kullanıcının rakipsiz hizmet ömrünü garanti eder.

7- Paslanmazın Bazı Avantajları

– Paslanmaz boru gıda sektöründe (Süt ve süt ürünleri vb.) kullanılmaya en uygun materyallerden biridir.

– Oldukça aşındırıcı ortamlarda korozyon direnci sağlar.

– Yüksek sıcaklıklarda oksidasyon direnci ve sürünme direnci sağlar.

– Düşük sıcaklıklarda mukavemet ve süneklik sağlar.

– İyi mekanik özelliklere sahiptir.

– Çalışması kolaydır (damgalama, bükme, hidroforming, kaynak, lehimleme…)

– Estetik ve hijyeniktir.

– Kolay temizlenir.

– Uzun ömürlüdür.

– Sağlam ve kolay bozulmaz yapıdadır.

– Geri dönüşüme çok uygundur.

– Neredeyse her sektörde kullanılabilir.

Mesut Paslanmaz olarak her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek paslanmaz boru, profil, dolu malzeme, fittings, flanş, vana, dirsek, küpeşte ve daha birçok ürünü stoklarımızda bulundurmaktayız.

LinkedIn

Instagram

Facebook

  • 1
  • 2